» Świętujemy Mikołajki

Świętujemy Mikołajki

7 grudnia  uczniowie klas IIa i IIb wraz z opiekunami wyjechali do Warszawy.  Wycieczkę rozpoczęliśmy w Manufakturze czekolady, gdzie dzieci poznawały oraz współuczestniczyły w procesie jej tworzenia. Każdy uczeń stworzył własną tabliczkę  z ulubionymi dodatkami oraz wypił aromatyczną, gorącą czekoladę. Uczniowie odwiedzili także Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie oddali hołd poległym  za Ojczyznę Polakom. Główną atrakcją wycieczki okazała się Wielka Fabryka Elfów na Stadionie Narodowym. Uczniowie po obejrzeniu krótkiej aczkolwiek zabawnej części artystycznej wyruszyli  wraz z Elfami na poszukiwanie składników eliksiru, który miał pomóc przywrócić Świętemu Mikołajowi magię Świąt.  Na dzieci czekało mnóstwo zabaw zręcznościowych,  ruchowych, konstrukcyjnych oraz  łamigłówek. Napisali również list do Świętego Mikołaja zaczarowanym, niewidzialnym długopisem. Przygoda zakończyła się oczywiście w chatce Świętego Mikołaja, dzieci odczarowały go,  a w nagrodę otrzymały upominki.