» Ratujemy i uczymy ratować

Ratujemy i uczymy ratować

16 października to Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca, powołany z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Tradycyjnie już z tej okazji WOŚP w całej Polsce organizuje  bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W ten sposób popularyzuje się wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

W naszej szkole do bicia rekordu przystąpili najmłodsi uczniowie z grupy 0a ,0b i klasy 3b wraz z wychowawcami, ogółem 48 osób. 

Tego dnia kilkoro uczniów, należących do młodzieżowej drużyny strażackiej reprezentowało Ochotniczą Straż Pożarną w Suchożebrach podczas bicia rekordu w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach.
Dzięki akcji, coraz więcej młodych ludzi uczy się ratować życie, co w przyszłości zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa życia nas wszystkich.