» Bądź bezpieczny na drodze

Bądź bezpieczny na drodze

Dnia 13 listopada 2017 r. roku odbył się apel dla uczniów klas I-III na temat „Bądź bezpieczny na drogach” .

Dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy pani Małgorzaty Sikorskiej zaprezentowali szkolnej społeczności zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ukazując znaczenie różnych znaków drogowych: zakazu, nakazu, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Zwrócili uwagę na konieczność stosowania elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Dzieci zachęcały swoich rówieśników do poznania przepisów i znaków drogowych, gdyż ich znajomość niejednokrotnie może nas uchronić przez wypadkiem.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Siedlcach także przybliżyli uczniom zasady stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przepisy poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym.