Aktualności z Przedszkola

Wycieczka do sadu

25/10/2021

W czwartek 21 września dzieci z naszego przedszkola skorzystały z zaproszenia Państwa Wioletty i Jacka Mlonek i udały się na pieszą wyprawę do sadu. Czytaj dalej »

Zdrowe przekąski

25/10/2021

Dzieci z grupy I dbając o swoje zdrowie postanowiły wykonać naturalne i  zarazem smaczne chipsy jabłkowe. Te nietypowe przekąski bardzo przypadły przedszkolakom do gustu. Mamy nadzieję, że dzieci coraz częściej będą sięgać po tego typu zdrowe chipsy. Czytaj dalej »

Warsztaty plastyczne

15/10/2021

    12 października dzieci z grupy I i grupy IV naszego przedszkola brały udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku w ramach programu współpracy z Gminą Suchożebry, którego koordynatorem jest Pani Dorota

Dzień Drzewa

13/10/2021

11 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Dzieci utrwalały wiedzę o drzewach oraz o ich niezwykłej roli w przyrodzie.  Każda grupa wykonała zbiorową pracę plastyczną symbolizującą jesienne drzewo przyjaźni. Następnie dzieci pod opieką nauczycieli wyszły, aby zasadzić sadzonki drzew. Czytaj dalej »

Jesień w przedszkolu

08/10/2021

Dzieci z grupy IV po okresie adaptacji zaczęły odkrywać nową porę roku. Jesień w lesie, w sadzie czy na placu zabaw to dla dzieci nauka przez zabawę. Czytaj dalej »

Dzień ziemniaka

05/10/2021

Miesiąc październik rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu Świętem Ziemniak. Dzieci ze wszystkich grup poszerzały wiedzę na temat tego ulubionego przez nich warzywa. Brały udział w licznych zabawach i konkursach. Powstało też wiele ciekawych prac, do których wykorzystaliśmy przyniesione przez dzieci ziemniaki. Czytaj dalej »

Owoce – pyszne i zdrowe….

04/10/2021

W ostatnim tygodniu września poznawaliśmy jesienne owoce. Dzieci z grupy III z niewielką pomocą pań i wyciskarki do soków, zrobiły sok owocowy. Samo zdrowie. Czytaj dalej »

Piesza wycieczka do lasu

30/09/2021

Dnia 28 września 2021 roku dzieci z grupy I i II wybrały się na pieszą wycieczkę do lasu w poszukiwaniu skarbów Jesieni. Uczyły się jak zachować się w lesie, poznawały leśną roślinność, a nawet udało im się zaobserwować sarenkę. Czytaj dalej »

Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

20/09/2021

Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Czytaj dalej »

Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

20/09/2021

Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze – zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Czytaj dalej »