Szkolna Grupa Teatralna „Ulańce”

9 grudnia na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie odbyła się premiera spektaklu „Opowieść wigilijna” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej Ulańce działającej w ZSP w Suchożebrach. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach projektu Mazowieckiego Funduszu Teatralnego. Opiekę artystyczną nad spektaklem sprawował pan Marek Ravski, któremu bardzo dziękujemy za profesjonalne wsparcie.
W przedstawieniu udział wzięli:
Eryk Wach- Ebenezer Scrooge
Olga Musiatowicz – Duch Dawnych Świąt
Julia Gadomska – Duch Tegorocznych Świąt
Aleksandra Mazurek – Duch Przyszłych Świąt
Klaudia Paciorek – Jakub Marley
Lena Jastrzębska -Fred
Nadia Wierzbicka- żona Freda
Patryk Wilczyński- Bob Cratchit
Julia Kowalczyk – pani Cratchit
Kajetan Sieklucki – Tim, mężczyzna, mały Scrooge
Klara Sieklucka – Fam, siostra Scrooga
Weronika Wyrębek – kobieta, narzeczona Scrooga
Mikołaj Litwiniak – młody Scrooge, Joe
Kinga Adynowska – służącą Scrooga
Lena Podniesińska – służącą Scrooga
Podczas premiery uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Dla niektórych młodych artystów był to pierwszy w życiu występ na profesjonalnej scenie teatralnej. Nie jest łatwo opanować tremę, gdy oślepiają światła reflektorów, a widownia jest zapełniona nieznajomymi. Ciężko poruszać się po kulisach podczas całkowitego blackoutu, a co dopiero zmienić w takich warunkach kostium. Ale Ulańce poradziły sobie znakomicie. Oglądając ich występ z widowni pękałam z dumy, że to moi podopieczni. Po występie usłyszeliśmy wiele pochwał. Praca na tym spektaklem dała nie tylko efekty w postaci pięknego przedstawienia, ale pokazała członkom grupy, że razem mogą wszystko, że mogą na siebie liczyć i są dla siebie wsparciem, mimo różnicy wieku. Dziękuję pani dyrektor i nauczycielom za pomoc. Dziękuję również rodzicom, którzy przyjechali oglądać swoje dzieci do Warszawy oraz pomogli w zorganizowaniu transportu.
Opiekun grupy teatralnej Ulańce
Magdalena Gadomska

Za nami kolejne warsztaty aktorskie prowadzone przez pana Marka Ravskiego. Uczestnicy zajęć mieli okazję rozwijać swoje zdolności aktorskie pod okiem wszechstronnego artysty. Pan Marek udzielił „Ulańcom „cennych wskazówek, które młodzi aktorzy z pewnością wykorzystają podczas pracy nad swoim najnowszym przedstawieniem.Już 9 grudnia na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu ” Opowieść wigilijna” przygotowywanego przez szkolną grupę teatralną Ulańce.

                     


10 grudnia 2022r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbyła się gala podsumowująca działalność grup teatralnych w ramach projektu ” Mój teatr”. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna Ulańce w składzie: Olga Musiatowicz, Olga Bielińska, Nadia Wierzbicka, Lena Jastrzębska, Klaudia Paciorek, Aleksandra Mazurek, Julia Kowalczyk, Adrian Ruciński oraz Eryk Wach. Młodzi artyści zaprezentowali etiudę teatralną pt. ” Wiatraki”. W przedstawieniu został poruszony problem samotności dziecka w oparciu o historię Antka, chłopca mieszkającego na XIX – wiecznej wsi oraz Tosi, współczesnej dziewczyny.