Aktualności Zespołu Szkół

Wycieczka do sadu

25/10/2021

W czwartek 21 września dzieci z naszego przedszkola skorzystały z zaproszenia Państwa Wioletty i Jacka Mlonek i udały się na pieszą wyprawę do sadu. Czytaj dalej »

Zdrowe przekąski

25/10/2021

Dzieci z grupy I dbając o swoje zdrowie postanowiły wykonać naturalne i  zarazem smaczne chipsy jabłkowe. Te nietypowe przekąski bardzo przypadły przedszkolakom do gustu. Mamy nadzieję, że dzieci coraz częściej będą sięgać po tego typu zdrowe chipsy. Czytaj dalej »

Dzień Edukacji Narodowej

15/10/2021

   Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Czytaj dalej »

Warsztaty plastyczne

15/10/2021

    12 października dzieci z grupy I i grupy IV naszego przedszkola brały udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku w ramach programu współpracy z Gminą Suchożebry, którego koordynatorem jest Pani Dorota

Dzień Drzewa

13/10/2021

11 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Dzieci utrwalały wiedzę o drzewach oraz o ich niezwykłej roli w przyrodzie.  Każda grupa wykonała zbiorową pracę plastyczną symbolizującą jesienne drzewo przyjaźni. Następnie dzieci pod opieką nauczycieli wyszły, aby zasadzić sadzonki drzew. Czytaj dalej »

Jesień w przedszkolu

08/10/2021

Dzieci z grupy IV po okresie adaptacji zaczęły odkrywać nową porę roku. Jesień w lesie, w sadzie czy na placu zabaw to dla dzieci nauka przez zabawę. Czytaj dalej »

Stoi jesień w parku

05/10/2021

,,Stoi jesień w parku I maluje liście Będziecie wyglądać Bardziej uroczyście Będziecie się mienić Na drzewie barwami Lśnić w promieniach słońca Jesieni kolorami”                 W dniu 1 października dzieci z Klubu Dziecięcego malowały jesienne liście. Czytaj dalej »

Dzień ziemniaka

05/10/2021

Miesiąc październik rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu Świętem Ziemniak. Dzieci ze wszystkich grup poszerzały wiedzę na temat tego ulubionego przez nich warzywa. Brały udział w licznych zabawach i konkursach. Powstało też wiele ciekawych prac, do których wykorzystaliśmy przyniesione przez dzieci ziemniaki. Czytaj dalej »

Sprzątanie lasu

05/10/2021

28 września klasa VII pod opieką swojego wychowawcy p. Roberta Litwińskiego uczestniczyła w akcji sprzątania lasu. Wystarczył krótki pobyt w lesie i zebrana została ok tona śmieci. Akcję prowadził p. Czytaj dalej »

Owoce – pyszne i zdrowe….

04/10/2021

W ostatnim tygodniu września poznawaliśmy jesienne owoce. Dzieci z grupy III z niewielką pomocą pań i wyciskarki do soków, zrobiły sok owocowy. Samo zdrowie. Czytaj dalej »