» Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

23 marca 2018 r. w naszym przedszkolu w grupie 5 – latków odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Zajęcia poprowadziła p. Małgorzata Mielczarek wspólnie z grupą młodzieży z klasy II „c” z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach.

Podczas spotkania dzieci poznały zasady jakimi należy się kierować w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze, np. podczas zasłabnięć czy zranień. W trakcie  spotkania przedszkolacy ćwicząc układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomie, mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy. Utrwaliły także numery alarmowe.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za przekazanie dzieciom tak ważnych i istotnych informacji oraz umiejętności praktycznych, które w przyszłości mogą zaowocować uratowaniem komuś życia.