» Gimnazjaliści z wizytą w Kremmen w Niemczech

Gimnazjaliści z wizytą w Kremmen w Niemczech

4 czerwca 2018 r. grupa czternastu gimnazjalistów wyjechała na zaproszenie Liceum w Kremmen na wymianę uczniowską do Niemiec.  Młodzieży towarzyszyły Pani wicedyrektor Renata Bajera, Pani Magdalena Gadomska oraz Pani Joanna Mazurek.

Spotkanie rozpoczęło się w poniedziałkowy wieczór wspólnym grillem. Uczniowie zostali powitani przez grupę uczniów biorących udział w projekcie wymiany uczniowskiej, jak również przez nauczycieli Panią Annę Klawin oraz Panią  Simone Budgereit.

We wtorek uczestnicy projektu zwiedzili szkołę, a także  wzięli udział w warsztatowych zajęciach z języka angielskiego. Następnie młodzież miała możliwość zwiedzenia malowniczego miasteczka Kremmen, w którym znajduje się zaprzyjaźniona szkoła.  Następnym punktem programu było zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego w Sachsenhausen.

W środę  uczniowie wyjechali na wycieczkę do Berlina. Pierwszą atrakcją była wycieczka rowerowa po mieście „Śladami Muru Berlińskiego”. Następnie uczniowie mieli możliwość podziwiania panoramy Berlina z Wieży Telewizyjnej

Czwartek zapowiadał się równie ciekawie. Na ten dzień zaplanowano wspólną wizytę w galerii sztuki w Poczdamie, gdzie młodzież obejrzała wystawę niemieckiego artysty Maxa Beckmanna. Następnie punktem programu był Park Filmowy Babelsberg. Tu uczestnicy projektu mogli podziwiać  pokaz kaskaderski oraz inne atrakcje parku.

Wieczorem młodzież polska i niemiecka wspólnie bawiła się na dyskotece.

Spotkanie zakończyło się w piątek 8 czerwca. Wszyscy uczestnicy projektu spotkali się w klubie młodzieżowym, aby  podsumować projekt, po czym nastąpiło pożegnanie i odjazd do Polski.