» Dzień Europejski

Dzień Europejski

14 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień europejski. W tym dniu odbył się konkurs na najatrakcyjniejsze państwo europejskie. Każda z klas przygotowała stoisko poświęcone jednemu z państw Unii Europejskiej. Uczniowie prześcigali się w pomysłowości, kreatywności i inwencji twórczej. Drużyny przygotowały nie tylko ciekawe eksponaty i plakaty, ale również prezentacje multimedialne czy smakowite potrawy. Każda z drużyn głośnym aplauzem zachęcała do głosowania na swój kraj.

Zwieńczeniem konkursu był pokaz mody europejskiej, podczas którego reprezentanci klas prezentowali wymyślone przez siebie kreacje.

W tym dniu uczniowie mogli również obejrzeć przedstawienia w językach obcych. Klasa II i III gimnazjum, pod okiem pani Magdaleny Gadomskiej, wystawiła sztukę „ Śpiąca królewna” w języku rosyjskim. Natomiast klasa Va wraz z panią Edytą Ostanek pokazała inscenizację pt. „Gruffalo” w języku angielskim.