» Spotkanie z Policją

Spotkanie z Policją

Zapadający szybko zmierzch, opady deszczu czy mgły – to warunki, które  powodują, że piesi i rowerzyści są mało widoczni dla kierujących pojazdami. Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Siedlcach spotykali się  z uczniami naszej szkoły. Przestrzegali przed zagrożeniami z jakimi można spotkać się na drodze i apelowali o używanie kamizelek i elementów odblaskowych. Podczas prowadzonych pogadanek funkcjonariusze zwracali uwagę na ważność używania odblasków po zmierzchu i w godzinach porannych. Przypomnieli, że w czasie ograniczonej widoczności, gdy pieszy lub rowerzysta ma na sobie ubranie w ciemnych kolorach, a jednoślad nie jest wyposażony w oświetlenie wówczas kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Dlatego też doskonałą formą zapewnienia sobie widoczności jest posiadanie elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować nam życie.