» Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji uczniowie klas Va i Vb, pod kierunkiem wychowawców pani Grażyny Rajkowskiej i pana Artura Jakimowicza, śpiewem i wierszem wyrazili podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.  Mimo poważnej oprawy tego dnia, można było się jednak trochę pośmiać. Uczniowie gimnazjum zachęcili nauczycieli do udziału w zawodach sprawnościowych, które  rozbawiły nie tylko nauczycieli, ale i zgromadzonych gości i uczniów! Każdy, z biorących udział w zawodach sprawnościowych pedagogów otrzymał pamiątkowy dyplom i różę.