» Akcja Gang Słodziaków

Akcja Gang Słodziaków

Klasa III naszej szkoły dołączyła do akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” ogłoszonej przez sieć sklepów „Biedronka”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Wychowawczyni nagradzała w szkole naklejką Słodziaka codzienne czytanie w domu dowolnej książki samodzielnie lub z rodzicem i dokumentowanie tego podpisem osoby dorosłej. Uczniowie  z zapałem wzięli udział w akcji, gdyż zależało im, by umieszczać naklejkę w osobistym albumie przedstawiającym Słodziaki, który otrzymali od wychowawcy.18 października został zorganizowany w przedszkolu Dzień Słodziaków i podsumowanie akcji połączone z głośnym czytaniem. Dzieci przedstawiały  maskotkę Słodziaka. Uczniowie zaprzyjaźnili się z jeżem Jerzykiem, sową Zosią czy lisem Luckiem. Pluszowe zwierzątka zdobyły serca dzieci, a codzienne czytanie zagościło w ich domach .