» Z wizytą w Sejmie

Z wizytą w Sejmie

24 października 2018 roku  klasa  8 pojechała na wycieczkę do Warszawy wraz z opiekunami: panią Dorotą Kowalczyk i panią Magdaleną Gadomską. Uczniowie z nauczycielami wzięli udział w obradach Sejmu RP. W tym dniu obradom przewodniczył wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki.  Następnie klasa uczestniczyła w lekcji na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Niektórzy uczniowie sprawdzili, jak to jest być posłem i zasiedli w sejmowych ławach. Natomiast jedna uczennic mogła użyć laski marszałkowskiej, żeby symbolicznie rozpocząć obrady sejmu. Po wizycie w Sejmie uczniowie odwiedzili najnowocześniejsze muzeum w Europie – Polin. Jest to niezwykłe muzeum, w którym można wszystkiego dotykać oraz samodzielnie obsługiwać różne urządzenia. Podczas lekcji muzealnej uczniowie  poznali nie tylko  historię Żydów polskich, ale również mogli zobaczyć jak wyglądało życie w Polsce w dawnych czasach.