» Konkurs piosenki patriotycznej

Konkurs piosenki patriotycznej

W dniu  7 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Celem przedsięwzięcia było uczczenie, ważnych dla Polski, rocznic i wydarzeń historycznych. Teksty pieśni, które można było usłyszeć podczas konkursu, nawiązywały tematyką do wydarzeń związanych z historią naszej Ojczyzny. Konkurs został podzielony na  dwie kategorie wiekowe ( klasy młodsze I- III, klasy IV-VIII). Publiczność z największym entuzjazmem, wyrażonym gromkimi brawami, przyjęła występ duetu pierwszoklasistów – Tosi i Kuby, którzy zaśpiewali pieśń pt. „Pierwsza kadrowa”.  Pierwszaki wystąpiły w przebraniu małych powstańców z biało- czerwonymi opaskami na rękawach. Uczniowie klas starszych również doskonale poradzili sobie z poważnym repertuarem utworów patriotycznych. Na szczególne uznanie zasługuje duet Oli i Ali z klasy Vb, które zaśpiewały „Przytul Polskę do serca”.

Laureatami konkursu zostały następujące osoby:

Kategoria klas I-III

I miejsce: Antonina Sudoł, Jakub Trębicki – „Pierwsza kadrowa”

Alaksandra Antoniak – „Być może…”

II miejsce: Olga Musiatowicz, Nadia Wierzbicka – „Niepodległość- trudne słowo”

III miejsce: Julia Rudnicka, Eryk Wach – „Przybyli ułani…”

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce: Alicja Antoniak, Aleksandra Pierzyńska – „Przytul Polskę do serca”.