» Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 8 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Społeczność uczniowska wzięła udział w akademii, która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, a atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany Hymn Polski. Zgromadzeni na sali z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno – muzycznego. Uroczystość dostarczyła nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi. Uczniowie poczuli przywiązanie do historii, dumę z przynależności do narodu polskiego, szacunek do wartości, o które walczyli nasi przodkowie.