» Wieczornica Niepodległościowa

Wieczornica Niepodległościowa

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.  Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach włączyła  się w uroczyste obchody tego święta, organizując Wieczornicę Niepodległościową dla lokalnego środowiska.

Na zaproszenie organizatorów do placówki przybyło wielu gości.  Frekwencja na uroczystości przekroczyła najśmielsze oczekiwania  organizatorów.

Uczniowie przybliżyli widzom w przystępny sposób dzieje Polski na przestrzeni 123 lat pod zaborami, walkę o wolność i niepodległość. pojawiły się sceny obrazujące napad zaborców na Polskę i kolejne podziały kraju. W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia. Całości dopełnił śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu „Kapeli z Przedmieścia”. Wszystko to pozwoliło widzom przenieść się w lata rozbiorów, walk o niepodległość i pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku.