» Lekcja „W świecie ciszy”

Lekcja „W świecie ciszy”

W środę 28 listopada w klasie III odbyła się ciekawa lekcja. Była niezwykła, dlatego że poprowadził ją uczeń naszej klasy Szymon. Chłopiec ma wszczepiony implant ślimakowy, jest z obustronnym niedosłuchem. Przygotował prezentację dotyczącą budowy i funkcjonowania ucha. Wyjaśnił jak przebiega operacja wszczepienia implantu ślimakowego. Pokazał zdjęcia z wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Zademonstrował modele aparatów słuchowych i wyjaśnił ich działanie.

Na kolejnej lekcji p. Magda – mama Szymka przyniosła pomoce do rehabilitacji oraz nauki mowy przez dziecko niesłyszące. Mówiła o tym, jak ważna jest wczesna rehabilitacja dla takich dzieci. Opowiadała o tym, ile trudności trzeba przezwyciężyć, aby pomóc dziecku niesłyszącemu w dobrym funkcjonowaniu w życiu.

Lekcje wywarły duże wrażenie na uczniach. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali Szymka i jego mamy.