» Wycieczka uczniów klas 0b i I do Warszawy i Józefowa

Wycieczka uczniów klas 0b i I do Warszawy i Józefowa

11.12.2018 r. o godzinie 8.00 wyruszyliśmy na swoją pierwszą całodniową wycieczkę do Warszawy i Józefowa.

W stolicy wzięliśmy udział w lekcji muzealnej w Pałacu w Wilanowie „ Wizyta u króla”. Chociaż król Jan III nie podejmował nas w swojej rezydencji osobiście, to dobrze go poznaliśmy podczas zwiedzania komnat, w których i on przebywał ponad 300 lat temu. Dowiedzieliśmy się, kogo nazywał swoją „niepokonaną pasją”, ile książek zgromadził w królewskiej bibliotece i co lubił czytać. Odpowiedzieliśmy też na pytanie, czy zwycięzca spod Wiednia naprawdę wyruszył na wojnę w sandałach. Spostrzegawczy uczestnicy znaleźli w królewskich apartamentach szaroburego kota i małą małpkę. Wreszcie przez  chwilę mogliśmy się poczuć jak XVII-wieczny szlachcic, wkładając żupan i kontusz…

         Następnie przejechaliśmy do Józefowa, gdzie znajduje się Wytwórnia ozdób choinkowych. Tam odbyliśmy niesamowitą podróż i poznaliśmy kolejne etapy wytwarzania ozdób choinkowych. Najpierw wzięliśmy udział w pokazie dmuchania szkła. Kolejnym punktem była  wzorcownia, gdzie zobaczyliśmy unikatowe modele bombek wytworzonych na specjalne zamówienie dla zagranicznych i polskich klientów. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia bombek pod okiem malarek. Na koniec czekał na nas poczęstunek w postaci pączka i herbaty. Na pamiątkę wizyty każde dziecko otrzymało pięknie zapakowaną własnoręcznie pomalowaną bombkę, a także jednokolorową bombkę, którą można ozdobić w domu. Przy wytwórni bombek znajduje się także mały sklepik, gdzie chętne osoby kupiły przepiękne bombki choinkowe.

Niesamowicie zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na miejsce dotarliśmy po godzinie 18- tej, gdzie czekali na nas rodzice.

O nasze bezpieczeństwo i komfort w podróży dbały nasze panie: Alicja Stańczuk, Beata Krupa, Beata Krzyżanowska, a także pani przewodnik Mariola i pan kierowca Andrzej z Biura Podróży HALLA.