» Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

W marcu 2019 roku przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki szkolnej przyjętych zostało 24 uczniów. Pasowanie rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 5a i 2b. Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie klas pierwszych mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Gościem spotkania była  Pani Dyrektor Elżbieta Żelazowska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania. Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.