» Zajęcia z felinoterapii

Zajęcia z felinoterapii

Dnia 4 kwietnia 2019 r. odwiedziła nas nasza pani psycholog p. Katarzyna Matczak vel Maciejewska (z zainteresowania hodowca kotów rasowych) z ciekawą propozycją zajęć terapeutycznych z elementami felinoterapii dla naszych maluchów.  Mieliśmy więc możliwość doświadczenia pozytywnych wrażeń związanych z kontaktem z kotami rasy mainecoon, które swoją łagodnością, dostojnością i pięknem, wyzwoliły w przedszkolakach ciekawość do poznawania świata czy troski o zwierzęta.

Felinoterapia przełamuje wszelkiego rodzaju ograniczenia, ułatwia komunikację, rozwija zdolność okazywania uczuć i emocji, zmniejsza poczucie samotności. To także zabawa i edukacja wspierana udziałem mruczącego terapeuty. Chwile spędzane z kotem emanują ciepłem miękkiego futra, spokojnym mruczeniem, a muśnięcie łapką niespodziewanie potrafi zmienić nasze widzenie świata…