Euroweek

W dniach 17 – 21 maja 2019 wyjechaliśmy na obóz językowy Euroweek do Lądka Zdroju. Uczestniczyło w nim 25 uczniów z klas VI a i b, V a i b oraz panie: E. Ostanek, B. Strychalska, D. Kowalczyk. Wyjechaliśmy w piątek i po długiej podróży dotarliśmy do domu wczasowego „Melvit”. Tam zostaliśmy bardzo miło powitani przez właścicieli i zostaliśmy zakwaterowani. W pokojach najbardziej podobały nam się piętrowe łóżka. Od razu też poszliśmy wypróbować boisko do gry w siatkówkę i piłkę nożną.

Po obiadokolacji odbyło się uroczyste powitanie uczestników obozu, zapoznanie z celami i programem, a także z prowadzącymi z różnych krajów świata, którzy mówili wyłącznie w języku angielskim. Potem przez trzy dni mieliśmy zajęcia w języku angielskim, które każdego ranka rozpoczynały się od Energizera :). Pomyślicie, że było nudno –  ale to nieprawda. Zajęcia były bardzo ciekawe i kreatywne. Poznaliśmy kulturę innych krajów – język, stroje, tańce i obyczaje. Przygotowaliśmy wiele innowacyjnych projektów. Nauczyliśmy się pracować w grupie i współpracować z uczniami z innych szkół. Zawarliśmy też nowe przyjaźnie. Wieczorami bawiliśmy się na dyskotekach.

Poznaliśmy również najbliższą okolicę – zwiedziliśmy Lądek Zdrój. Czwartego dnia przy pożegnaniu i rozdaniu certyfikatów w naszych oczach zakręciły się łzy wzruszenia, a z niektórych oczu nawet lały rzewnymi strumieniami. Bardzo chcielibyśmy jeszcze raz wrócić na Euroweek.