» Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 12 czerwca 2019 roku dzieci z grupy I i II wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Suchożebrach. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.            

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.