» Wycieczka dydaktyczna do Nadleśnictwa w Sarnakach

Wycieczka dydaktyczna do Nadleśnictwa w Sarnakach

      20 września 2019 r. klasa II wyjechała na wycieczkę do  Nadleśnictwa w Sarnakach. Najpierw poszliśmy do parku przy Nadleśnictwie, gdzie oglądaliśmy ciekawe okazy drzew i roślin, między innymi miłorząb japoński znany ze swoich właściwości leczniczych. Następnie udaliśmy się do salki dydaktycznej. Znajdują się tam imponujące okazy zwierząt leśnych  naturalnej wielkości. Z uwagą słuchaliśmy informacji   myśliwego o ich życiu. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do lasu. Tam leśniczy pokazał nam najstarszy dąb o nazwie KRÓL Sułowa. Jego obwód to jedenaścioro dzieci. Obejrzeliśmy  także lizawki i paśnik. Ostatnim punktem programu wycieczki był przejazd do Gajówki. Tam przy pięknej pogodzie bawiliśmy się,  piekliśmy kiełbaski w ognisku.  Po tym pysznym poczęstunku  myśliwy- tata naszej koleżanki Tosi zorganizował nam turniej wiedzy o lesie z nagrodami.  Każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki dla całej klasy. Wręczył je nam Prezes Koła ,, Hubert” Pan Jacek Szałucha.  To była wspaniała lekcja przyrody, która na długa zostanie w naszej pamięci. Pobyt  uczniów w Nadleśnictwie  oraz ognisko w Gajówce były bezpłatne, natomiast sponsorem przewozu uczniów był rodzic – Pan Dawid Sudoł. Serdecznie im dziękujemy za okazaną życzliwość.