» Wycieczka do lasu – „W poszukiwaniu jesieni”

Wycieczka do lasu – „W poszukiwaniu jesieni”

Dnia 27.09.2019 roku w piątek  grupy I i II wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego jakim jest las oraz zapoznanie dzieci z roślinnością tam występującą. Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki wybrały się na spacer do lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznawały też przyrodę patrząc i słuchając odgłosów. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu, drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.