» Dzień głośnego czytania ze Słodziakami

Dzień głośnego czytania ze Słodziakami

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu stworzyła możliwość udziału w II edycji  konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie klas 0-3 poznawali kolejne przygody Słodziaków  na  spotkaniach w bibliotece szkolnej,  świetlicy i w czasie zajęć lekcyjnych. Pierwsze lata nauki w szkole mają decydujący wpływ na postawę uczniów wobec środowiska naturalnego, dlatego klasy biorące udział w akcji wykonały Magiczne Drzewo Słodziaków z elementów nadających się do recyklingu. Mamy nadzieję, że Magiczne Drzewo Słodziaków zainspiruje dzieci do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwi na rolę drzew w środowisku.

 Mimo, iż akcja przeznaczona jest dla klas 1-3 wzięli w niej udział zerówkowicze, którzy wykonali portrety bohaterskiego gangu, a wychowawczynie oddziałów przedszkolnych wykonały gazetkę zachęcającą do codziennego czytania.