» Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy narodowe święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po  latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów z klas IV-VIII, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Na zakończenie akademii dzieci z klasy Ib zaprezentowały krótki występ patriotyczny.
O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego