» Z wizytą w Dworze w Woli Suchożebrskiej

Z wizytą w Dworze w Woli Suchożebrskiej

Dnia 18.11.2019 r.uczniowie klasy IV z opiekunami udali się na zaproszenie zakładu ” Sokołów” S.A. do Dworu Ziemiańskiego w Woli Suchożebrskiej. Zostaliśmy bardzo serdecznie powitani i oprowadzeni po pięknym parku. Znajduje się w nim dziewięć pomników przyrody i atrakcyjna Aleja Noblistów. Przy niej znajdują się rzeźby z drzewa lipowego ukazujące wszystkich Polaków uhonorowanych tą nagrodą. Uczestnicy wycieczki odczytywali najważniejsze informacje umieszczone na tabliczkach. W alei brakuje jeszcze pomnika najnowszej laureatki Olgi Tokarczuk, ale opiekun obiektu zapewnił uczniów, że jest już w pracowni i niedługo dołączy do wielkich poprzedników. Po spacerze udaliśmy się do dworku, organizatorzy przygotowali nam ciepły posiłek. Na koniec każdy dostał przyjemny upominek. Wycieczkę zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.