Grupa teatralna Ulańce

Od stycznia 2019 roku pani Magdalena Gadomska współpracuje z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie. Grupa teatralna Ulańce działająca przy naszej szkole zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Mój teatr” w ramach Mazowieckiego Funduszu Teatralnego.  Mazowiecki Fundusz Teatralny to  regionalny, wieloletni program wspierający edukacyjno-artystyczne działania teatralne. Jest skierowany do przedstawicieli wszystkich środowisk zainteresowanych edukacją kulturalną, a jego bezpośrednimi odbiorcami są instruktorzy teatralni  oraz uczestnicy zajęć – dzieci i młodzież.  Warto zwrócić uwagę na fakt, iż z całego Mazowsza do programu zakwalifikowało się tylko 9 osób ze swoimi grupami teatralnymi. Opiekunem artystycznym grupy Ulańce jest znany reżyser teatralny, Sławomir Krawczyński. Pan Sławomir Krawczyński odwiedził naszą grupę teatralną trzy razy i poprowadził warsztaty teatralne dla młodzieży. Na podsumowanie pierwszego roku pracy artystycznej grupa teatralna Ulańce przygotowała spektakl ” O służącej, która pokochała kupca”. W spektaklu wystąpili: Król:  Karol Korneć, Królowa: Zofia Sadłowska, Książę Filp: Cezary Kruk, Księżniczka Eliza: Nikola Anusiewicz, Marek: Natalia Gadomska, Adela: Agnieszka Paprocka. Spektakl został  wyreżyserowany przez  panią Magdalenę Gadomską. Prapremiera spektaklu miała miejsce 8 grudnia 2019 r. w MIK w Warszawie.