» SOCZYSTY DZIEŃ – „Kto soki pije, ten długo żyje!”

SOCZYSTY DZIEŃ – „Kto soki pije, ten długo żyje!”

Z myślą o pysznych witaminkach, dnia 15.10.2020r. „Krasnoludki” wraz z opiekunkami postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok  z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, maluchy zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Dzieci z pomocą opiekunek przygotowały warzywa i owoce do wyciskania soku, następnie samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie…Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”!