„Z tolerancją Nam do twarzy”

Miesiące marzec i kwiecień w oddziałach przedszkolnych 6-latków upłynęły na poszerzaniu wiedzy na temat tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych.
W ramach I cyklu zajęć obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe skarpetki i aktywnie uczestnicząc w lekcji udowodniliśmy, że tak niewiele nas różni od osób z Zespołem Downa. Jeden niepasujący chromosom, tak jak nasza skarpetka nie do pary,  nie zmienia tego, że wszyscy chcemy mieć przyjaciół, chcemy się bawić i spełniać marzenia.
Natomiast w ramach II cyklu zajęć o tolerancji obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu pod hasłem ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO.
Uczniowie ubrani w błękitne stroje uczestniczyli w projekcji filmu oraz w eksperymencie, który pozwolił im poczuć na własnej skórze w jaki sposób świat zewnętrzny odbiera dziecko autystyczne. Doświadczenie to wywarło na uczniach ogromne wrażenie i wywołało lawinę wzruszających refleksji.
Jeżeli też chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o autyźmie to zapraszamy na stronę:
https://view.genial.ly/605cb35f6537d30d6b9f7d81/interactive-image-interactive-image
Miłej zabawy!