Pasowanie na czytelnika

W bieżącym roku szkolnym ze względu na epidemię „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych odbyło się w dwóch etapach. Pierwsze spotkania z dziećmi ze względów bezpieczeństwa odbyły się w klasach już w styczniu. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, poznali prośby książki, własnoręcznie wykonali zakładki. Od tego momentu uczniowie klas pierwszych systematycznie wypożyczali książki w bibliotece  i doskonalili technikę czytania.

    11 maja  zachowując zasady bezpieczeństwa odbyła się druga część „Pasowania”. Tym razem spotkaliśmy się wspólnie na placu zabaw. Zarówno uczniowie klasy I A jak i I B wykazali się dużą wiedzą ze znajomości bajek i baśni. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności podczas rozwiązywania różnych zagadek i rebusów. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszyscy świetnie się bawili. Swoich Wychowanków dopingowały wychowawczynie p. Ewa Bastecka i p. Janina Kowalczyk.

 Nowak Hanna