Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Warto dodać, że Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.
   Z tej okazji uczniowie klas 8ab podczas uroczystej akademii podziękowali nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Dzieci z klasy 3a przygotowały taneczną niespodziankę- sambę z kolorowymi parasolami. Następnie uczniowie wręczyli pracownikom szkoły kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.
   Święto to jest okazją do nagradzania osób wyróżniających się w dziedzinie edukacji. Wójt Gminy Suchożebry i Dyrektor ZSP w Suchożebrach wręczyli wyróżniającym się nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.
   14 października to nie tylko święto nauczycieli, ale także uczniów. Z tej okazji Wójt i Sekretarz Gminy Suchożebry wręczyli stypendia dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021.