Dzień Leśnika

5 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Reginę Sowińską z Nadleśnictwa w Siedlcach. Pani Leśnik odwiedziła nasze przedszkole w celu przekazania dzieciom wiedzy na temat lasu, jego roślin i zwierząt w nim bytujących. Oprócz pięknej prezentacji i licznych ciekawostek na temat lasu, Pani Leśnik przywiozła ze sobą liczne akcesoria, które wzbudziły duże zainteresowanie naszych przedszkolaków. Znalezione poroża, fajki i szable dzika, makieta bażanta czy gronostaja, pień drzewa porośnięty grzybami sprawiły, że dzieci mogły choć trochę poczuć las w sali. Przedszkolaki pamiętały, że to Święto Leśników, dlatego przygotowały piosenki dla Pani Leśnik i drobne upominki. Młodsze grupy zrobiły piękne drzewko z imiennymi listkami, zaś starszaki własnoręcznie przygotowały piękne książki o tematyce leśnej. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo zostanie w pamięci zarówno naszych przedszkolaków, jak i Pani Leśnik, której bardzo dziękujemy za wizytę i przekazaną wiedzę.