Światowy Dzień Ziemi

Grupa krasnoludków już od tygodnia przygotowywała się do Światowego Dnia Ziemi. Dzieci z naszego żłobka choć jeszcze małe, to już wiedzą, że należy dbać o naszą planetę. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o nasze najbliższe otoczenie i pobliskie rzeki. W celu obserwacji przyrody maluchy wybrały się na spacer nad pobliską rzekę. Kolejnego dnia krasnoludki zapoznały się z tematyką segregacji śmieci, dlaczego segregujemy śmieci, do jakiego koloru pojemników wrzucamy szkło, papier, plastik i metal. Dzieci dowiedziały się również jak szkodliwe jest oddziaływanie odpadów na środowisko przyrodnicze i potrzebę ochrony środowiska naturalnego. W naszym klubie odbył się również pokaz globusa. Dzieci zapoznały się z tym przedmiotem, poznały znaczenie kolorów, wyszukiwały kontynenty, z pomocą opiekunek wskazali swój kraj – Polskę.

Podsumowując tematykę tygodnia dzieci wykonały grupową pracę plastyczną pt. „Jestem przyjacielem ziemi”.  Maluchy odbijały pomalowane rączki w kolorze zielonym i niebieskim wokół narysowanej ziemi na dużym brystolu. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało „Order przyjaciela przyrody”.