Z wizytą w stajni

Nie ma lepszego sposobu by poznać świat koni jak wybrać się do stajni. Dzieci z naszego przedszkola skorzystały z zaproszenia naszej absolwentki Mai Sudoł i wyruszyły z wizytą do koni. Zaczęliśmy od zwiedzania siodlarni. Pani Iza pokazała i omówiła  cały osprzęt niezbędny do pielęgnacji koni i jazdy konnej. Potem przedszkolaki miały okazję pogłaskać i nakarmić koniki marchewką i jabłkami. Była to również okazja do poznania różnych ras i maści koni oraz zasad ich żywienia. Następnie dzieci zobaczyły  jak czyścić i siodłać konia oraz obejrzały krótki pokaz jeździecki Mai. Na koniec miały możliwość pobiegania po menażu.

Bardzo dziękujemy Mai za zaproszenie i mamy nadzieję, że udało nam się przekazać podstawową wiedzę na temat koni i wzbudzić sympatię do tych pięknych zwierząt.