Kto szyje?

Tydzień zawodów zaczęliśmy od poznawania co robi mechanik, lekarz, nauczyciel, informatyk, szewc, sędzia, muzyk itp. Każdy zawód jest ważny dla osoby, która go wykonuje, a często gdy wykonuje go z pasją, staje się sensem jej życia. Chciałyśmy pokazać dzieciom na czym polegają różne zawody, a jeśli można pokazać je od strony praktycznej to jeszcze lepiej. Oglądaliśmy już pracę naszych kucharek, więc teraz przyszła pora na krawcową. Pani Edytka przywiozła maszynę do szycia i niezbędne akcesoria i zademonstrowała dzieciom, jak wygląda praca krawcowej lub krawca. Przy okazji udało się naprawić ubranka dla lalek i kilka pluszaków.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem i przejęciem patrzyły na efekty pracy Pani Edytki, więc może z ich grona ujawni się jakiś talent do szycia? Na koniec tygodnia część naszych przedszkolaków będzie jeszcze miała okazję poobserwować inny zawód, ale o tym w kolejnym wpisie.