Z wizytą w Straży

Dnia  10 czerwca przedszkolaki z dwóch najstarszych grup udały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchożebrach.

Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozu strażackiego, sprzętu, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych oraz miały możliwość przymierzenia odzieży ochronnej strażaka. Dużym wyzwaniem okazała się próba użycia węża pożarniczego, ale jednocześnie była największą atrakcją.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Nasi chłopcy wykazali się dużą wiedzą na temat zawodu strażaka, dlatego mamy nadzieję, że będą rozwijać swoje zainteresowania.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .