Poznajemy owoce i warzywa pełne witamin

Jesień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania.  Pod koniec października grupa krasnoludków zapoznała się z różnymi owocami i warzywami. Uczyły się rozpoznawać i  próbować nazywać owoce i warzywa za pomocą stworzonych planszy oraz plastikowych rekwizytów jak i prawdziwych eksponatów. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia dotykowe z dynią. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, wiersze, piosenki i prace plastyczne. Podsumowaniem wiadomości zdobytych na temat owoców i warzyw były zajęcia, podczas których dzieci z pomocą opiekunek zrobiły owocowy mus, który później ze smakiem  skosztowały. Maluchy także dowiedziały się dlaczego powinniśmy spożywać warzywa i owoce oraz jak duży wpływ mają one na nasze zdrowie.