Szkoła do hymnu

10 listopada 2022r., w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości , o symbolicznej godzinie 11.11 włączając się we wspólne świętowanie z innymi szkołami w Polsce uczniowie i pracownicy naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w akcji ogłoszonej  przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” .

Akcję „Szkoła do hymnu”  rozpoczęto w 2018 roku, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się ona wtedy pod hasłem „Rekord dla niepodległej”. Ponad 24 tys. szkół, przedszkoli  i placówek oświatowych w Polsce oraz 109 szkół polonijnych z całego świata włączyło się wtedy w akcję śpiewania hymnu. W 2019 roku „Mazurka Dąbrowskiego” zaśpiewało wspólnie ponad 4 mln uczniów i nauczycieli. Jak pokazały ubiegłe lata również pandemia nie przeszkodziła w aktywnym uczestniczeniu w akcji.  W 2020 roku do akcji zgłosiło się ponad 16 tys. placówek edukacyjnych w Polsce i 134 placówki polonijne. W ubiegłym roku do akcji przystąpiło ponad 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.  Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i wpływa pozytywnie na kształtowanie postaw patriotycznych, wyrażających się między innymi poprzez szacunek do symboli narodowych.