Wycieczka szkolna do Kazimierza Dolnego uczniów z Zespołu Szkół Publicznych im. Henryka Sienkiewicza w Suchożebrach

9 listopada odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego. Uczestnikami w większości byli uczniowie klas 3ab i 2a.

Po przyjeździe spotkaliśmy się z przewodniczką, która oprowadziła nas po runku, gdzie podziwialiśmy zabytkową studnię i budynki. Następnie  weszliśmy na Basztę Obronną i Ruiny Zamku, gdzie usłyszeliśmy legendy związane z Kazimierzem. Na  Górę Trzech Krzyży wspięliśmy się po nierównych schodach, skąd mogliśmy podziwiać przepiękny widok na Kazimierz Dolny i jego okolicę, a także Małopolski Przełom Wisły.

Kolejną atrakcję stanowił przejazd meleksami do Wąwozu Korzeniowego, uważanego za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów. Jego niezwykłe, wysokie na kilka metrów, strome i pionowe ściany oprawione zostały przez Matkę Naturę korzeniami i pniami drzew, przybierającymi niepowtarzalne formy.