Wycieczka do Warszawy

15 listopada 2022 r grupa 44 uczniów z klas I, II a i II b wraz z opiekunami  wyruszyła na wycieczkę do Warszawy.       

        Pierwszym punktem wycieczki był jesienny spacer z przewodnikiem po zjawiskowych Łazienkach Królewskich. Poznaliśmy letnią rezydencję króla Stanisława Augusta wraz z obiektami: secesyjny pomnik Fryderyka Chopina, Stara Pomarańczarnia, Muzeum Łazienki Królewskie. Jest to najładniejszy warszawski kompleks pałacowo- parkowy.

        Następnie udaliśmy się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik, gdzie poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach uczniowie mogli poznać prawa nauki. Ciekawym punktem wystawy był udział  uczniów w spektaklu pt: ,, Teatr wysokich napięć”. Imponujące konstrukcje z klocków powstawały w Modelarni, była to praca zespołowa. Centrum Nauki Kopernik to raj dla ciekawych świata – tu można, a nawet trzeba dotykać eksponatów i samodzielnie wykonywać na nich eksperymenty.

        Po smacznym obiedzie uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń  ok. godz. 19.00 powrócili do domu.