Insta.ling

Szkoła Podstawowa w Suchożebrach w bieżącym roku szkolnym kontynuuje aktywny udział w programie insta.ling dla szkół. W jaki sposób program może pomóc uczniowi w nauce?

Wszyscy wiedzą, że najlepsze rezultaty daje systematyczna praca. Nawet kilka minut poświęcone na naukę może przynieść efekty. Tylko jak przypilnować dziecko, które tak łatwo „zapomina” o wszystkim, co związane ze szkołą? Program insta.ling znalazł rozwiązanie tej kwestii.

Dziecko rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym dziecko dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Dodatkowo można posłuchać wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut, dzięki czemu unika się monotonii i znużenia dziecka.

Dla rodzica istnieje możliwość podglądu raportów o systematyczności pracy i postępach dziecka. Dzięki temu nie tylko można mieć wgląd w efekty nauki, lecz również aktywnie włączyć się w motywowanie dziecka do systematycznej pracy.