Tydzień dinozaurów

Kolejny tydzień w naszym przedszkolu minął na fascynujących odkryciach. Tym razem dotyczyły tajemnic prehistorycznych gadów.

Dino, Dino, Dinozaury – Skąd się wzięły? – Gdzie mieszkały? – Dlaczego wyginęły?…. Ten tydzień był okazją aby przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę i uzyskały odpowiedź choćby na część z tych pytań. Dzięki kolorowym ilustracjom, planszom demonstracyjnym, filmom edukacyjnym i ciekawym zabawkom, poznaliśmy różne gatunki dinozaurów, omawialiśmy ich wygląd i sposób odżywiania. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w grach matematycznych, kodowaniu oraz zabawach ruchowo-naśladowczych. Chodziły śladami dinozaurów, tańczyły i śpiewały piosenki o tych  gadach. Nie zabrakło też ciekawych prac plastycznych. Wielu przedszkolaków zaskoczyło nas ogromną wiedzą o dinozaurach, co bardzo cieszy nas nauczycieli. Oby kolejny tydzień był tak samo fascynujący jak ten poprzedni.