Cody Rocky z wizytą w klasie III

Dnia 19 kwietnia 2023r. uczeń klasy VIb Mateusz Biardzki wraz z nauczycielem Edytą Filipek odwiedził młodszych kolegów i koleżanki w klasie III, aby wprowadzić ich w świat programowania i zademonstrować możliwości robotów Cody Rocky. Uczniowie klasy III, słuchając instrukcji starszego  kolegi, poznali podstawowe możliwości wykorzystania robota, a następnie przeszli do samodzielnej pracy w aplikacji mblock.  Cody Rocky w bardzo przystępny i szybki sposób pomaga już najmłodszym dzieciom stawiać pierwsze kroki w dziedzinie programowania. Jest to zasługa prostego oprogramowania. Jedyne co trzeba zrobić, aby zaprogramować robota, to przeciągnąć kolorowe bloczki i upuścić je na pulpicie programistycznym. Wszystko jest intuicyjne i łatwe, ale pozwala na niezliczone kombinacje, przez co zabawa się nie nudzi! Sympatyczny robot rozwija logiczne i kreatywne myślenie, wprowadza dzieci w świat nowoczesnej technologii i robotyki.

Roboty Cody Rocky zostały zakupione przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.