Światowy Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w  naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Dariuszem Cieślikiem z Nadleśnictwa Mordy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów zerowych. Pan leśnik przedstawił uczniom na czym polega jego praca, przybliżył wiedzę o środowisku leśnym, zaznaczył konieczność ochrony środowiska.  Opowiedział także uczniom o zwierzętach żyjących w lesie, o ich zwyczajach i potrzebach, wskazał na zagrożenia jakie mogą powodować ludzie. Wspólnie z uczniami zarówno klas młodszych jak i starszych przypomniano zasady zachowania się w lesie oraz sposoby reakcji w przypadku pożaru lasu. Pan leśnik  podczas prelekcji demonstrował uczniom wiele skarbów lasu – szyszki, poroże jelenia, nasiona, kły dzika, drwa ogryzione przez bobry- co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów.

Jeszcze raz składamy podziękowania Panu Dariuszowi Cieślikowi za kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów naszej szkoły.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs ekologiczny Eko-Zwierzak,

Wręczone zostały także upominki dla dzieci biorących udział w konkursie Kartka Wielkanocna 2023, organizowanym przez Wójta Gminy Suchożebry wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suchożebrach.

Dziękujemy organizatorom obchodów Światowego Dnia Ziemi: Pani Grażynie Rajkowskiej, Pani Dorocie Kowalczyk oraz Pani Agnieszce Redzik.

Nagłośnienie wykorzystane podczas prelekcji Pana leśnika, kamera dzięki, której  nagrano spotkania oraz aparat, dzięki któremu wykonano zdjęcia z obchodów Światowego Dnia Ziemi, zostały zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.