Wycieczka uczniów klas V i VIb – Wrocław – Sudety – Karkonosze

W dniach 8-10 maja 2023r. odbyła się szkolna wycieczka uczniów klas V oraz VIb, pod czujnym okiem nauczycieli: p. Beaty Tarach, p. Edyty Ostanek, p. Grażyny Rajkowskiej oraz p. Edyty Filipek.

Pierwszy na trasie wycieczki znalazł się Wrocław.  Zwiedzanie rozpoczęto od Ostrowa Tumskiego- perły miasta z gotycką Katedrą św. Jana Chrzciciela, następnie przechodząc przez malownicze mosty Wrocławia do Rynku, gdzie znajduje się późnogotycki ratusz oraz piękne, malownicze kamienice. Ciekawą atrakcją miasta jest także szlak krasnali, w całym mieście jest ich już prawie 500.

Drugiego dnia uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikiem udali się do Dvur Kralove Zoo, Safari Park w Czechach. Uczestnicy wycieczki, oprócz spaceru po zoo, mogli specjalnymi pojazdami przejechać się wśród zwierząt i poczuć się jak na prawdziwym afrykańskim safari.

Ostatni dzień rozpoczął się od wędrówki łagodnym, leśnym szlakiem w kierunku Wodospadu Szklarskiego, gdzie natura zachwyciła wszystkich pięknymi widokami. Kolejnym punktem programu była Leśna Huta, gdzie można było zaobserwować proces powstawania wyrobów ze szkła, podziwiać kunszt pracy mistrzów tego rzemiosła. Ostatnia na trasie wycieczki była chata Walońska. Walończycy był to lud, który w czasach średniowiecza przybył do Szklarskiej Poręby w celu poszukiwania złota i cennych kamieni. Uczniowie wzięli udział w zabawnym spotkaniu integracyjnym, przy okazji poznając tradycje Walończyków, historię Karkonoszy i Ducha Gór- Liczyrzepę.