XVI Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych

Dnia 17 maja przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Oświatowego Suchożebrach wzięły udział w XVI Gminnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych pod patronatem honorowym Wójta Gminy Suchożebry.  Organizatorem wydarzenia był Zespół Oświatowy w Krześlinie. Przegląd rozpoczął się od powitania gości przez Panią Monikę Głuchowską, Dyrektora Zespołu Oświatowego w Krześlinie. Występy rozpoczęły przedszkolaki, dziewczynki z Przedszkola  w Suchożebrach wykonały „taniec motyli”, dzieci przygotowały Panie Magdalena Kazimierczak i Marta Wierzbicka. Następnie podziwialiśmy występy dzieci z oddziałów przedszkolnych, dzieci z naszej zerówki, przygotowane przez Panią Małgorzatę Sikorskiej zatańczyły „taniec  z parasolkami”.  W kategorii uczniów klas I-III, zespół „Iskierki” z klasy IIIa pod czujnym okiem Pani Janiny Kowalczyk zatańczył taniec nowoczesny. W najstarszej kategorii  klas IV-VIII, naszą szkołę reprezentował zespół Be like boss,  utworzony przez uczennice z klasy VIb, które pod czujnym okiem Pani Edyty Filipek i Beaty Tarach przygotowały taniec współczesny.

Widowisko dostarczyło wielu wrażeń, zachwycały nie tylko piękne stroje, melodie, ale przede wszystkim choreografie i zdolności taneczne dzieci i uczniów z terenu gminy Suchożebry. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, dlatego też każda grupa taneczna otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Suchożebry. Nie zabrakło także podziękowań dla opiekunów, oraz  Dyrektora Zespołu Oświatowego w Suchożebrach Pani Elżbiety Żelazowskiej, za owocną współpracę ze Zespołem Oświatowym w Krześlinie.