Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej Placówce odbyła się uroczysta akademia z okazji 🇵🇱Narodowego Święta Niepodległości. W tegorocznych obchodach uczniowie klas 1a, 6 , 7b, oraz Eryk Wach z klasy 8, przypomnieli nam jakimi symbolami narodowymi może poszczycić się nasz kraj- Polska, 🇵🇱🦅🎶 oraz odpowiadali na pytanie: Czym dla mnie jest Ojczyzna? Uroczystość uświetniły występy wokalne oraz polonez zatańczony przez pierwszaków.  Na zakończenie uroczystości o godzinie 11.11 nauczyciele, przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do 🇵🇱ogólnopolskiego akcji #SzkołaDoHymnu i wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkolaki również włączyły się w obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i zaśpiewały piosenkę Biały Orle. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Budek, która podziękowałam wszystkim zaangażowanym w przebieg uroczystości oraz w kilku słowach przypomniała dlaczego tak ważne jest, aby celebrować dzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniów do występu przygotowały Panie: Edyta Filipek, Edyta Ostanek, Janina Kowalczyk, Magdalena Gadomska- opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Pocztów Sztandarowych. Dekorację przygotowała Pani Małgorzata Pałka. Nad obsługą techniczną czuwał Pan Grzegorz Rostkowski. Zdjęcia oraz film podczas uroczystości wykonano dzięki sprzętom zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.