Jasełka dla społeczności lokalnej

Jasełka dla społeczności lokalnej

W sobotnie popołudnie, 6 stycznia 2024 roku, w święto Trzech Króli, nasza szkoła ponownie zorganizowała wyjątkowe jasełka dedykowane społeczności lokalnej. To piękne wydarzenie stało się już stałą tradycją naszej placówki, przyciągając licznych gości. W ich gronie obecni byli przedstawiciele  Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury, a także rodzice, dziadkowie i sympatycy naszej szkoły.

Całe przedsięwzięcie było rezultatem zgranej pracy s. Teresy, Ks. Marka Strzyżysza, wychowawczyni klasy Va, p. Anny Bloch-Nabiałek, a także p. Grzegorza Rostkowskiego (odpowiedzialnego za oprawę muzyczną) i p. Edyty Filipek (fotoreportaż). Uczniowie klas Va, II a, VII b oraz z klasy VIII z wielkim zaangażowaniem przybliżyli zgromadzonej publiczności historię Jezusa, Maryi i Józefa oddając hołd tradycji bożonarodzeniowej. Nie tylko malownicza scenografia i starannie przygotowane kostiumy, lecz również zmysłowa aranżacja muzyczna sprawiły, że scena zachwyciła zgromadzoną publiczność. Wspaniałe wykonanie kolęd przez uczennice: Aleksandrę Antoniak, Kornelię Kiesner, Julię Rudnicką oraz Olgę Musiatowicz wypełniło serca widzów ponownie świąteczną radością.

Po zakończonym spektaklu, wszyscy uczniowie na scenie zasłużenie odebrali gromkie brawa, będące wyrazem uznania za piękne wykonanie jasełek.            Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała Pani Dyrektor szkoły, Agnieszka Budek, która serdecznie podziękowała wszystkim aktorom za ich zaangażowanie i doskonały występ. W tym momencie Pani Dyrektor skorzystała również z okazji, by złożyć wszystkim zgromadzonym noworoczne życzenia.

Następnie głos zabrał ks. Proboszcz Parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Suchożebrach, ks. kan. Kazimierz Chełstowski, który swoją obecnością zaszczycił nasze jasełka. Jego serdeczne życzenia świąteczne doskonale dopełniły atmosferę tego wyjątkowego wieczoru.

 W kolejnym etapie uroczystości nadszedł czas na wspólne kolędowanie, które dodatkowo umocniło atmosferę wspólnoty i integracji społeczności.