Wycieczka do Lublina

7 maja 2024 r. uczniowie klasy IV, V b i 6 uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Celem wyjazdu było poznanie dziedzictwa kulturowego regionu, najważniejszych zabytków Lublina oraz integracja zespołów klasowych. Pobyt w Lublinie rozpoczęliśmy od zwiedzania Lubelskiej Trasy Podziemnej. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie najważniejszych zbytków uczniowie mieli okazję poznać legendę związaną z herbem Lublina, wysłuchać historii o lubelskim Trybunale i czarciej łapie oraz wydarzeniach upamiętnionych pomnikiem Unii Lubelskiej. Podziwiali piękne lubelskie kamieniczki, zwiedzili dziedziniec lubelskiego zamku. Gościli w domu Koziołka gdzie mogli wysłuchać historię o tym jak przez naleśniki omal nie spłonęło całe miasto. Na pamiątkę pobytu w Lublinie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.